Uzm. Dr. Gökçe KÜÇÜKYAZICI - Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Çocuk ve Ergen Psikiyatr 1973 yılında İstanbul doğumludur. 1998-1999 yıllarında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fizyoloji ABD’nda, 1999-2000 yılları arasında yine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Farmakoloji ABD’nda araştırma görevlisi-asistan doktor olarak çalışmıştır. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi ABD’da çalışmaya başlamış ve 2005 yılında uzmanlığını almıştır. 2005 yılında Çocuk Akıl ve Ruh Sağlığı Derneği’nde bir süre çalıştıktan sonra, 2 yıl süreyle özel bir psikiyatri dal hastanesi’nde Çocuk ve Ergen Psikyatristi olarak görev yapmıştır. Halen Ataşehir`de bulunan Çocuk ve Genç Psikolojik Danışma ve Psikiyatri Merkezinde danışanlarına hizmet vermekte ve çocuk psikiyatrisi alanında çeşitli yurtiçi ve yurtdışı araştırmalarını sürdürmektedir. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu konusunda tez çalışmalası bulunmaktadır. Evlidir, 2 kız çocuk annesidir.

Psikolog Dr. Bora KÜÇÜKYAZICI - Aile Danışmanı & Eğitim Koçu

1973 yılında İstanbul doğumludur. 1990 Cağaloğlu Anadolu Lisesi`nden mezun olduktan sonra, lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1997 yılında tamamlamıştır.

Acil Servis Sorumlu Hekimi olarak Kastamonu-Balıkesir-Tekirdağ illerinde 1997-2000 yılları arasında devlet görevinde çalışmıştır. 2000-2006 yıllarında Actavis, Genzyme gibi ulusal ve uluslararası medikal ve biyoteknoloji firmalarında medikal departmanda eğitmen ve üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır.

Katıldığı uluslararası eğitim ve yönetim toplantılarında Türkiye`yi birçok defa başarıyla temsil etmiştir; “Farklılaştırma Stratejisi ve İletişim” konulu çalışması ile 2006 yılında yurt dışında “En Başarılı Uygulama” ödülü almıştır. 2007 yılında Aile Hekimliği programına katılmıştır. 2008 yılında St. Clement’s Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında doktora programına başlamıştır.

Doktora programında tamamladığı çalışmalar şu alanlardadır: Çocuk ve Yetişkin Psikolojisi, Yaşlılık Psikolojisi, Sosyal Psikoloji, Günümüzde Psikoterapi, Aile Sosyolojisi, Çocuk Psikopatolojisi, İletişim Psikolojisi. 2008 yılında Türkiye`de düzenlenen “Achieving Market Access & Maximizing Commercial Performance in Turkey, Middle East & North Africa” toplantısında, “Accesing the Mind Radar” başlıklı projesini sunmuştur.

2008 yılında PETAD (Psikolojik Eğitim, Terapi ve Araştırma Derneği) tarafından “Aile Danışmanı-Terapisti” olarak sertifikalandırılmıştır. 2009 yılında Hollanda – Mind Media tarafından düzenlenen Neuro-Bio Feedback programına katılarak, nöroterapi uzmanı sertifikasını almıştır. 2010 yılında Amerika’da “ADHD Through the Life Span” programını tamamlamıştır. Prof. Dr. Antony L. Rostain süpervizyonluğundaki 12 haftalık programda şu konularda çalışmalar tamamlamıştır: – Dikkat Eksikliği Nöro-Anatomisi ve Nöro-Fizyolojisi, – Dikkat Eksikliği Tanı ve Tedavisi, Neurofeedback Dikkat Egzersizleri.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) sorunu olan öğrencilerin günlük yaşam ve ders planı düzenlemeleri konusunda uzmanlık programını The State University of New York'ta tamamlamıştır. Öğrencilerle ders verimini artırmaya yönelik çalışmalar ve öğrenme stilleri konusunda Eğitim Koçluğu programını Maltepe Üniversitesi'nde tamamlayarak, Eğitim & Öğrenci Koçu ünvanını kazanmıştır.  

Dr. Küçükyazıcı, yönetici danışmanı ve eğitmen olarak şirketlerde ve okullarda seminer ve eğitim desteği sağlamaktadır. “Beyni Verimli Kullanma” eğitimleri ve öğrencilerin ders çalışma disiplini konularında seminerler düzenlemektedir. Yaşamı daha huzurlu ve mutlu kucaklamak için aile içinde ve iş yaşamında fayda sağlayacak düzenlemeleri anlatmaktadır.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir. CAL Mezunları Derneği, Türkiye Halk Sağlığı Derneği ve All About Neurofeedback isimli dernek ve oda üyelikleri bulunmaktadır.

İlgi alanları arasında: Yaşam Koçluğu, Nefes Terapisi, Neurofeedback ve Biofeedback, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) ve DEHB Öğrenci Koçluğu bulunmaktadır. Evlidir, 2 kız çocuk babasıdır.

Uzm. Klinik Psikolog Ceyda Çolak

İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Psikiyatri kliniği çalışmalarını Surp Pırgıç Ermeni Hastanesinde sürdürmüştür. Anne Çocuk Eğitim Vakfı bünyesindeki eğitim programı olan Baba Destek Birimi çalışmalarında faaliyet göstermiştir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Britanya – Londra’da klinik çalışma eğitimini çeşitli kliniklerde tamamladıktan sonra, Nöropsikolojik Değerlendirmeler, Bilişsel ve Davranışçı Terapi çalışmaları, WISCR ve Rorschach Testlerinin uzman analiz ve değerlendirilmesi konularında çalışmalar gerçekleştirmiştir.

4 yıldır İstanbul’da Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık ve Psikiyatri Kliniği bünyesinde görev aldıktan sonra, Brain Center of İstanbul kliniğinde Neuro Trainer olarak görevine devam etmektedir. İlgi alanları arasında şu klinik alanlar bulunmaktadır: Nöropsikoloji, Dikkat ve Konsantrasyon geliştiren nöro-egzersizler ve Life Coaching.

Uzm. Klinik Psikolog Aydın Yüksel

Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü lisans mezuniyetinin ardından Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak Uzman Psikolog ünvanını almıştır. Şu konularda klinik çalışma ve araştırmalar gerçekleştirmiştir: Nörogelişimsel Sendromlarda Bilişsel İşlevler ve Genler, Panik Bozukluğu, Anksiyete Bozukluğu, OKB, İlaç Kullanımınn Tartışmalı Olduğu Ruhsal Bozukluklarda Terapi, Depresyonu Anlamak ve Başetmek, Çözüm Odaklı Terapi, Stres Yönetimi, Öfke Yönetimi, Kaygı Yönetimi, Grup Psikoterapilerinden Uygulamalar, Çocukluk Dönemi Sorunları ve Çözüm Yöntemleri, Okul Olgunluğu ve Okula Hazırlık Amacıyla Veliyi Yönlendirme, Sınıftaki Farklı Çocuklar, Çocuğun Okula Uyumunun Desteklenmesi, Yaygın Gelişimsel Bozukluk: Otizm, Ergenlik Dönemi Sorunları ve Çözüm Yöntemleri, Çocuklarda Kekeme sorunu, Sınav Kaygısı, Aile İçi Şiddet.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Uluslararası Danışmanlık ve Eğitim Konferansı’nın düzenlenmesinde görev almıştır. Özel Medikent Hastanesinde çalıştığı dönemde hastanenin sponsor olduğu TEK RUMELİ televizyon kanalında bir dönem programlara katılmış, konuşmalar yapmıştır. Intel Core şirketinin gerçekleştirmiş olduğu Adaptif Öğrenme Projesinde görev almıştır.

2010-2016 yıllarında Çapa Tıp Fakültesi Psikoloji Labaratuvarı, Balıklı Rum Hastanesi, Kırklareli Devlet Hastanesi, Lüleburgaz Tıp Merkezi, Özel Medikent Hastanesi gibi kurumlarda çalışmalar gerçekleştirdikten sonra, 2016 yılında Brain Center of İstanbul ekibine katılmıştır. Çalışma alanları arasında Neurofeedback egzersizleri, DEHB Koçluğu, Dikkat Eksikliği ve Hiperkativite Bozukluğu yer almaktadır.